Bizden Haberler

İstanbul Pilates

10 Temmuz 2014 14:30   |   Okunma: 3342   |  
Facebook Paylas
“ 21 Way Pilates ile sağlıklı bir yaşamın kapısını aralamak isterseniz İstanbul Pilates stüdyolarında bu imkanı sizlerde yakalayabilirsiniz. „
Yüzyıllar önce icat edilmiş olan pilates Amerika’da pilates soyadlı bir kişinin topla yapılan hareketlerin aslında oldukça verimli olduğunu anlamıştır. Günümüzde de pek çok insanın bir yaşam tarzı haline getirmiş olduğu bu spor sayesinde kısa süren seansları sonucu olarak oldukça fit ve zayıf bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yirminci yüzyılın ilk çeyreğinde ortaya çıkan bu akım yaratan spor dalı dünyada büyük yankı uyandırarak insanlara pek çok öğretici metot kandırarak sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olmanızı sağladı. Pilatesin bulucusu Joseph’in bu konu hakkında insanları aydınlatan iki kitabı bulunduğu biliniyor. Omurganın düzelmesi ve dik tutulması amacı ile yapılabilen spor, dünyada; Madonna, Britney Spears, Angelina Jolie ve pek çok ünlü aktrisin yaşam felsefesi haline gelerek yaşlarından çok daha genç görünmesini sağlıyor.

Top ile yapılan basit hareketlerin haricinde minder kullanarak kolayca yapılabilen egzersizler diğer spor dallarından ayıracak özellikler taşıyor. Diğer spor dalları gibi aynı hareketi sürekli tekrarlamanıza gerek kalmayacak basit hareketler ile 10 seans da 2 beden incelebilirsiniz. Pilateste gerekli olan ilk şart; konsantre ve yoğunlaşmadır. Büyük sabır ve dikkat gerektiren pilates ile kısa sürede istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.
pilates istanbul stüdyo

Konsantre Olmanız İlk Şarttır


Özellikle İstanbul gibi büyükşehirlerde yaşayan insanların imkânları oldukça fazladır. Yoğun iş temposu ve günlük hayatın monotonluğundan yoğunlaşarak ve zayıflayarak uzaklaşacağınız İstanbul pilates kursları oldukça fazla alternatif sunarak sizlere yaşamınızda daha verimli ve kaliteli vakit geçirmenizi sağlıyor. Pilateste yapılan metotlar ve yöntemler sayesinde konsantre olmanızı daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Vücuttaki kasların çalıştırıldığı bu spor dalını uygularken küçük metotlar ve uygulamalar ile pilatesle tanışabilirsiniz. İleri ki dönemlerde bedeninizin pilatese alışması ile birlikte uyguladığınız teknikleri ve metotları da artırabilirsiniz. Bu spor dalının ortaya çıkmasında ki temel amaç tüm vücut kaslarını eşit olarak çalıştırmak ve güçlendirmek olmuştur. 20 seansın sonunda tam anlamıyla gelişmiş kasları bulabileceğiniz pilatesle ileri ki dönemle karşılaşabileceğiniz kas ve iskelet sistemi hastalıklarına da dur diyebilirsiniz. Bu hizmeti İstanbul pilates konusunda uzman olan merkezlerden alabilirsiniz. Yapılacak olan detaylı araştırmalar ile bünyesinde çalıştırılan elemanların sertifikalı ve son derece deneyimli olması yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçmektir.
21way istanbul pilates

İskelet Sistemi ve Kas Ağırlarınızın Önüne Geçin

İşin uzmanı olmayan pilates merkezlerinden hizmet almanız durumunda iskelet ve kas sisteminizde bozulmalara, şiddetli ağırlara ve kalıcı sakatlıklara neden olabilirsiniz. Bu sporla birlikte sadece kas ve iskelet sisteminiz çalışmayarak metabolizmanızı da hızlandırabilirsiniz. 500’ü geçkin kontrollü hareketler düzenli olarak uygulamanız durumunda kısa süre sonucunda farkı hissedebilirsiniz.

Zayıflamanıza gerek olmadığınızı düşünüyorsanız, vücut sıkılaştırıcı kilonuzu dengede tutacak olan İstanbul pilates merkezlerinden yararlanarak fit görünüme kavuşabilirsiniz. Yalnız plates ile değil denge beslenerek de sporunuzu desteklemeniz çok önemlidir. Özellikle sıvı tüketiminin bol yaşandığı spor esnasında daha sonra sıvı takviyesi yapılması şartlardan birisidir. Pilates merkezi seçmeden önce detaylı arama yaparak İstanbul pilates fiyatları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylelikle Kıvamında alacağınız hizmetler için yüksek fiyatlar ödemeyebilirsiniz.

pilates istanbul

İstanbul pilates
merkezleri konusunda oldukça bol bir hazneye sahip olan şehirlerimizden bir tanesidir. Tarihi ve eşsiz doğası ile modern dokunuşların yapılmış olduğu pilates salonları doğada spor yapıyormuş izlenimi vererek keyifli vakit geçirmenizi sağlarken aynı zamanda sporlarınızı bir eğlenceye dönüştürüyor. Kendinizi ve sağlığınızı düşünüyorsanız, yıllardır etkili bir yöntem olarak kullanılmaya devam edilen pilates uygulamaları ve derslerine çok geç kalmadan başlayarak kendiniz için oldukça iyi bir adım atabilirsiniz.

Bu sitede yer alan bilgiler 21 Way Pilates adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla
Copyright © 2017 21 Way Pilates Spor, Pilates, Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.