Bizden Haberler

Ankara Pilates

18 Haziran 2014 12:15   |   Okunma: 1414   |  
Facebook Paylas
“ Türkiye'nin en gözde şehirlerinden Ankara'da Pilates stüdyolarını açmış olan 21 Way Pilates ile sağlık yaşama merhaba diyebilirsiniz. „
Her insanın geçmişinde zayıflamak için uzun uğraşlar verdiği günler ve haftalar mevcuttur. Elbette diyete başladığınız her hafta oldukça olumlu sonuçlar alamadan son bulmuştur. 1889 yılında dünyaya gelen Amerikan asıllı pilates soyadlı bir adam ise topla yapılabilecek etkili hareketlerin farkına vararak başlangıcı Amerika olan bu yeni spor akımının dünyaya hızla dağılmasına neden olmuştur. Fit ve sağlıklı bir vücut için sadece 40 hareket yaparak kaslarınızı aynı zamanda esnemenizi sağlayan bu spor biçimi bulucusunun ismini alarak pilates olarak kalmıştır. Bu gün dünyada saysız insanın yaptığı pilates sporu dünyaca ünlü isimlerinden gözünden kaçmamış yaşamlarına pilatesi uygulamışlardır.

Kasların esnemesine, kemiklerin çalışmasına ve vücudun incelmesine neden olan en iyi spor dallarından bir tanesi pilatestir. Bu nedenler her yaştan insana oldukça olumlu katkıları olan pilates sporunu ilk kez yapanlar ve vücut kondisyonunu artırmak isteyen insanların mutlaka bir salondan yardım almaları gerekir. Konusunda uzman isimleri bünyesinde çalıştıran, kişiye özel hareket planı ve uygulama stili çıkaran pilates Ankara oldukça kaliteli hizmet veren salonlardan bir tanesidir. Eğitmen olabilmek üstün bilgi ve beceriye sahip olmayı gerektirir.

Pilates Ankara için Doğru Adres


Bilinçsiz olarak yapılan sporların insan vücuduna olumsuz etkileri hatta sakatlığa yol açtığı bilinmektedir. Bu yüzden işi bilen ve uzman insanların gözetiminde gerçekleştirilmesi gereken pilates, etkili ve doğru yapıldığında 3 seasın sonunda farkı hissettiriyor. Ankara gibi Türkiye’nin başkenti konumundaki bir ilde bu ayrıcalıklı spor hizmetinden yararlanabileceğiniz spor salonumuzda pilates eğitmenleri ve bedeninize uygun çalışma şekilleri sizlerle birlikte çıkartılıyor. Son derece modern ve en son teknoloji ürünler kullanılarak döşenmiş salonumuzda kendinizi evinizde gibi rahat hissedeceksiniz. Spor aralarında verdiğiniz molalarda dinlenmeniz için tasarlanan vitamin barda sizin gibi sporsever insanlarla muhabbet edebilir, samimi ve sıcak bir ortamda sporunuza devam edebilirsiniz.

Pilates Ankara gibi güzel bir şehre hizmet veren nadir firmalardan biri olmamızla birlikte 21 way pilates isminin kalitesini şehrin güzelliği ile birleştiriyoruz. Konsantrasyon, kontrol, hareket ve nefesin oldukça önemli olduğu bu sporu yaparken zihninizin boşaldığını tüm kötü düşüncelerden arındığınızı hissedeceksiniz. Her yönden sizin yenilenmenizi sağlayan spor dalında düşünce ve fikrinizin değişmesini sağlayan konsantrasyon etkinlikleri ile olumsuz ve negatif düşüncelerden sıyrılabilirsiniz. Pilates doğu ve batı felsefelerini iç içe barındıran bir spor dalı olması nedeni ile her iki yönünde mistik özelliklerini içerisinde taşır. Eğitmenlerin uygulattığı hareketler ile tüm çakralarınızın açılması, bu mistik hava sayesinde zihninizi boşaltmanızı sağlayacaktır.

Pilatesin faydalarına göz attığımızda; oldukça sıkı ve güçlü karın kaslarına sahip olmanızı sağlar, kaslarınızı istediğiniz gibi kontrol etmenizi ve esnemenizi sağlar, konsantrasyon tekniği ile rahatlamanızı, zihninizi boşaltmanızı sağlar. Saymakla bitiremeyeceğimiz faydaların en önemlisi ise kişinin kendine duygu güven ve düşüncesini geliştirip güçlendirmesidir. Vücut gelişiminin destekçisi olan bu spor dalını 16 yaşından büyük her bireyin rahatlıkla uygulayabileceğini söyleyen uzmanlar, insanların küçük yaşta sporla tanıştırılması gerektiğini sıkça vurguluyor.

Uzmanların yaptığı araştırmanın sonuçları ise sporun ne kadar önemli bir konuma sahip olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Her 10 kişiden 8 inin bir kas ve iskelet sistemi hastalığına yakalanabileceğini açıklayan uzmanlar spor yaparak yani özellikle pilates yaparak bu kemik ve iskelet hastalıklarından uzak kalabileceğimizi söylüyor. Sizde Ankara’da yaşıyor ve bu sorunlardan uzak kalmak istiyorsanız pilatesle tanışarak mutlu, huzurlu ve sağlık bir hayata merhaba diyebilirsiniz. Pilatesi mutlaka yaşam biçimi olarak benimseyin ve uygulayın!

Bu sitede yer alan bilgiler 21 Way Pilates adresi kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Tüm hakları Telif Hakları Yasası'nca korunmaktadır. Yazıların sorumluluğu yazarlarına aittir.
FaceBook'tan Yorumla
Copyright © 2017 21 Way Pilates Spor, Pilates, Haber, Köşe Yazısı, Analiz, Fotoğraf ve Video Portalı. Tüm hakları saklıdır.